آشنایی با سه نوع VPN و روش عمل آنها

در مطلب قبلی چطور بهترین ارائه دهندگان VPN را انتخاب کنیم؟ اشاره کردیم اکنون مطلب جدید را با شما در میان میگذاریم

انواع پیاده سازی VPN روی شبکه

برخی از انواع پیاده سازی های خرید vpn وجود دارد، هر کدام مجموعه ای فن آوری های مورد نیاز خود را دارد. با این حال، تنظیمات VPN می تواند به سه دسته تقسیم شود:

  • Intranet VPNs بین بخش های داخلی شرکت و دفاتر شعبه
  • Remote Access VPNs بین یک شبکه شرکت و کارمندان از راه دور یا در حال جابجایی
  • Extranet VPN بین یک شرکت و شرکای تجاری، مشتریان و تامین کننده های آنها

در Intranet VPNs که ارتباطات امن بین بخش های مختلف داخلی یک شرکت و دفاتر شعبه را تسهیل می کند، الزامات فن آوری اولیه رمزگذاری قوی داده ها برای حفاظت از اطلاعات حساس، قابلیت اعتماد برای اطمینان از اولویت بندی برنامه های کاربردی مانند سیستم های ERP ، فروش و مدیریت پایگاه داده های مشتری و تبادل اسناد و مدیریت انعطاف پذیر برای تطبیق سرعت رشد کاربران جدید، دفاتر و برنامه های کاربردی جدید است.

Remote Access VPNs بین یک شبکه شرکت و کارمندان از راه دور با نیازهای مختلف است. احراز هویت قوی بسیار اهمیت دارد زیرا هویت کاربران از راه دور را به دقیق ترین و کارآمد ترین شیوه ممکن بررسی کند. در سوی مدیریت، Remote Access VPNs نیاز به مدیریت متمرکز و درجه بالایی از مقیاس پذیری برای مدیریت تعداد زیادی از کاربران در حال دسترسی به VPN دارد.

در نهایت، Extranet VPNs بین یک شرکت و شرکای استراتژیک ، مشتریان و تامین کنندگان که نیاز به نرم افزارهای استاندارد دارند تا قابلیت همکاری با نرم افزاهای مختلف که شرکای کسب و کار ممکن است پیاده سازی کنند را تضمین کند. استاندارد های پذیرفته شده برای کریو VPN های مبتنی بر اینترنت استاندارد (Internet Protocol Security (IPSec است. کنترل ترافیک برای از بین بردن محدودیت ها در نقاط دسترسی شبکه به همان اندازه مهم است و تحویل و زمان پاسخ سریع برای داده های حیاتی را تضمین می کند.

از آنجاییکه خرید vpn ها تنها یک بخش در سیاست های کلی امنیتی هستند، چالش ارائه یک راه حل جامع است. چیزی که مناسب همه باشد. بیشتر سرویس های فروش VPN امروزه راه حل هایی متناسب یکی از این پیاده سازی ها را ارائه می دهند.سایت iransafe.net نیز سرویس های با نرم افزارهای مناسب به کاربران ارائه می دهد. مشکل در اینجا نهفته است، از آنجاییکه بیشتر شرکت ها دفاتر از راه دور بسیاری برای اتصال امن به یکدیگر دارند، تمایل به قدرت نفوذ به اینترنت برای بدست آوردن نزدیکی بیشتر به مشتریان و شرکای تجاری دارند.

بنابراین، یک کریو VPN  باید هر سه برنامه های کاربردی بالا را پیشنهاد کند، به دفاتر سراسر جهان اجازه دسترسی به منابع شرکت را بدهد، کاربران از راه دور با اینترانت شرکت ارتباط برقرار کنند، و همه اینها با امنیت بالا و روشی مقرون به صرفه صورت گیرد. در حالیکه یک شرکت ممکن است تنها برنامه ریزی برای پیاده سازی یکی از این سه نوع VPN را داشته باشد، ضروری است که نرم افزاری جهت اجرای VPN را انتخاب کند که براحتی قادر به ارائه و یکپارچه سازی دو نوع دیگر نیز باشد.

 

منبع : خرید vpn در iransafe.net

پست مرتبط
Broadband 2 - خرید vpn آلمان
خرید vpn آلمان

آیا می‌توانم از یک حساب خرید vpn آلمان خریداری شده روی چندین دستگاه استفاده کنم یا فقط محدود به یک دستگاه هستم؟ این بستگی به شرایط و ضوابط خاص حساب خرید vpn آلمان که خریداری کرده‌اید دارد. برخی از ارائه دهندگان ممکن است به شما اجازه دهند که از حساب روی چندین دستگاه استفاده کنید، […]

ادامه مطلب
Broadband 2 - خرید ویتوری آی پی ثابت
خرید ویتوری آی پی ثابت

آی پی ثابت ویتوری یک آی پی اختصاصی و منحصر به فرد بدون هیچ تغییری در یک لوکیشن اختصاصی(مثل هلند، آلمان، هند و…) است که به شما کمک می‌کند با امنیت بسیار بالا و بدون هیچ محدودیتی خرید v2ray ، فعالیت‌های خود را در زمینه‌های مختلف انجام دهید. خرید آی پی ثابت از بیت سرور […]

ادامه مطلب
فراهم سازی محیط آنلاین ایمن و سالم با استفاده از وی پی ان - امنیت سایبری با خرید وی پی ان ایرانسیف
امنیت سایبری با خرید وی پی ان ایرانسیف

در دنیای دیجیتال امروزی، حفظ حریم شخصی و امنیت سایبری از اهمیت بالایی برخوردار هستند. با توسعه فناوری و گسترش استفاده از اینترنت، مخاطرات متعددی از جمله سرقت اطلاعات، نقض حریم شخصی و حملات سایبری افزایش یافته‌اند. در این میان، خرید شبکه خصوصی مجازی یا VPN از iransafe.net به عنوان یک راهکار مؤثر برای محافظت […]

ادامه مطلب