سلفی ویدیویی؛ راهکار جدید اینستاگرام برای مقابله با اکانت های جعلی

اینستاگرام در حال توسعه یک راهکار جدید برای احراز هویت کاربرانش است. سلفی ویدیویی راه حل جدیدی است که Instagram برای ثبت نام کاربران استفاده می‌کند.

یکی از کارشناسان شبکه‌های اجتماعی به نام مت ناوارا قابلیت جدیدی را در نسخه‌های آزمایشی اینستاگرام کشف کرده است که در آن کاربر باید از یک ویدیوی سلفی برای تأیید احراز هویت خودش استفاده کند. متا (یا همان فیسبوک سابق)، کمپانی صاحب اینستاگرام می‌گوید این ویدیوها به هیچ عنوان روی سرورهای اینستاگرام ذخیره نخواهند شد و در عرض ۳۰ روز همگی حذف می‌شوند.

صاحب اینستاگرام می‌گوید در این روش از تشخیص چهره برای احراز هویت کاربران استفاده نمی‌کند؛ بلکه راهکار دیگری را در نظر دارد تا جلوی تقلب را بگیرد. متا از الگوریتم‌های هوش مصنوعی برای تشخیص واقعی بودن یک فرد که در ویدیو ظاهر می‌شود، استفاده خواهد کرد.

در ویدیوهای ارسالی، سر کاربر از زوایای مختلفی مورد بررسی قرار داده می‌شود. اینستاگرام مدت‌ها مشغول کار روی توسعه این ویژگی بوده است و اولین آزمایش آن به آگوست سال گذشته میلادی بازمی‌گردد. اما علت تأخیر در توسعه آن، مشکلات فنی بوده که در این راه وجود داشته است. اکنون به نظر می‌رسد این مشکلات برداشته شده تا مورد استفاده قرار بگیرد.

Instagrams Video Selfie Verification Error - سلفی ویدیویی؛ راهکار جدید اینستاگرام برای مقابله با اکانت های جعلی

سیستم احراز هویت سلفی ویدیویی اینستاگرام فقط مختص کاربرانی خواهد بود که قصد دارند یک اکانت جدید در این شبکه اجتماعی ایجاد کنند و تأثیری روی فعالیت کاربران فعلی نمی‌گذارد. البته مشخص نیست این سیستم احراز هویت برای کاربران فعلی هم مورد استفاده قرار بگیرد یا خیر.

در حال حاضر بسیاری از سیستم‌های بانکداری مجازی خارج و داخل کشور هم از روش سلفی ویدیویی برای احراز هویت کاربرانشان استفاده می‌کنند. به طور مثال اپلیکیشن محبوب Bumble هم مدتیست که از این روش استفاده می‌کند. اما اجرای آن در یک پلتفرم بزرگ مثل اینستاگرام که صدها چندین میلیون کاربر از سراسر جهان در حال استفاده از آن هستند ، بسیار پیچیده‌تر است. اما اگر اجرای آن موفقیت آمیز باشد، این می‌تواند به معنای جلوگیری از ایجاد اکانت‌های جعلی باشد که اغلب با هدف آزار و اذیت دیگر کاربران ایجاد می‌شوند.

منبع : خرید vpn در iransafe.net

پست مرتبط
instagram logo blurred background 1024x576 1 - قابلیت جدید اینستاگرام متن استوری‌ها را به ۹۰ زبان زنده دنیا ترجمه می‌کند
قابلیت جدید اینستاگرام متن استوری‌ها را به ۹۰ زبان زنده دنیا ترجمه می‌کند

کاربران اینستاگرام در سراسر جهان می‌توانند با استفاده از قابلیت جدیدی به نام «دیدن ترجمه» یا «See Translation»، ترجمه متن قرار گرفته در استوری‌ها را به ۹۰ زبان زنده دنیا مشاهده کنند. با وجود این قابلیت جدید هنگامی که یک متن با زبان خارجی در استوری کاربران شناسایی شود، گزینه جدیدی تحت عنوان «دیدن ترجمه» […]

ادامه مطلب
Instagram Server - پیام‌ها و تصاویر پاک شده تا یک سال در سرور اینستاگرام باقی می‌مانند
پیام‌ها و تصاویر پاک شده تا یک سال در سرور اینستاگرام باقی می‌مانند

به دلیل وجود یک باگ در اپلیکیشن شبکه اجتماعی Instagram، اعلام شده که تصاویر و پیام‌های پاک شده تا یک سال در سرور اینستاگرام باقی می‌مانند. به گزارش مدیران اینستاگرام این نرم افزار به دلیل وجود باگی در سرور مرکزی آن برخی پیام‌ها و تصاویر را تا یک سال در سرورهای خود نگهداری می‌کند ولی این دیتاها […]

ادامه مطلب
instagram 1 - پین کردن کامنت ها در اینستاگرام ممکن شد
پین کردن کامنت ها در اینستاگرام ممکن شد

پین کردن کامنت ها در اینستاگرام تازه‌ترین قابلیت اضافه شده به این شبکه اجتماعی است. اینستاگرام در دو ماه گذشته در حال تست چنین قابلیتی بود و حالا کاربران پلتفرم‌های مختلف می‌توانند از آن بهره‌مند شوند. هم‌اکنون اینستاگرام برای هر پست، اجازه پین کردن سه کامنت را می‌دهد. روند انجام کار هم بسیار ساده است: […]

ادامه مطلب