واردات آیفون ممنوع نیست؛ ثبت سفارش از فردا انجام می‌شود

مدیر کل دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت با اعلام این که واردات آیفون ممنوع نیست گفت ثبت سفارش گوشی های آیفون از فردا انجام می‌شود.

طی روزهای گذشته واردکنندگان در زمان ثبت سفارش با پیامی مبنی بر محدودیت در ثبت سفارش گوشی های آیفون مواجه شدند که از ممنوعیت واردات این گوشی‌ها حکایت داشت؛ ممنوعیتی که با انتقادات و اعتراضات شدید فعالان این حوزه مواجه شد. همچنین پس از ممنوع شدن واردات گوشی های آیفون، قیمت این گوشی‌ها به میزان چشمگیری افزایش پیدا کرد و باعث نابسامانی در بازار شد.

واردات آیفون آزاد است

سعید عباسپور، مدیر کل دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت در همین راستا با اعلام این که واردات گوشی های آیفون آزاد است گفت طی روزهای گذشته محدودیت ایجاد شده در ثبت سفارش به دلیل اختلالات سیستمی بود و این مشکل اکنون برطرف شده است. از این رو از فردا می‌توان فرایند ثبت سفارش این محصول را انجام داد.

مدیر کل دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت در ادامه گفته‌های خود بیان کرد تاکنون از سوی وزارت صمت در خصوص ممنوعیت سفارش واردات موبایل برای برند خاصی ابلاغیه‌ای صادر نشده است. وی افزود طی ۲ ماه نخست سال ۱۴۰۱ حدود ۶ میلیارد دلار گوشی موبایل ثبت سفارش شده که بخش چشمگیری از آن به اپل تعلق داشت.

عباسپور در ادامه افزود در واقع از لحاظ تعداد فقط ۴ درصد حجم گوشی های وارداتی به برند اپل تعلق دارد، اما این برند از لحاظ ارزش دلاری حدود ۲۵ درصد از واردات را به خود اختصاص داده است. همچنین در حال حاضر اولویت‌بندی گروه‌های کالایی همچنان اجرا می‌شود و رویه اختصاص ارز طبق اولویت‌بندی کالایی خواهد بود.

منبع : خرید vpn در iransafe.net

خرید فیلترشکن | خرید وی پی ان | خرید vpn | خرید speed vpn

خرید hivpn | خرید ۲۰speed | خرید cisco vpn |

خرید vpn آیفون | خرید vpn اندروید

پست مرتبط
snip 14010101151138 - مشخصات فنی سری آیفون ۱۴ اپل لو رفت
مشخصات فنی سری آیفون ۱۴ اپل لو رفت

پس از افشای تصاویر مفهومی، اکنون نوبت به درز مشخصات سخت‌افزاری و نمایشگر آیفون ۱۴ – iPhone 14 اپل رسیده است. ماه گذشته، اپل کار تولید آزمایشی پرچم‌دار آینده خود یعنی آیفون ۱۴ را آغاز کرد. اکنون، مشخصات این گوشی هوشمند و سایز جزئیات کلیدی مربوط به آن بر روی اینترنت قرار گرفته است. این افشا اطلاعاتی […]

ادامه مطلب
Apple Copy - آیفون ۱۳ اپل با قابلیت نمایشگر همیشه روشن عرضه خواهد شد
آیفون ۱۳ اپل با قابلیت نمایشگر همیشه روشن عرضه خواهد شد

آیفون ۱۳ اپل – Apple iPhone 13 قرار است به قابلیت نمایشگر همیشه روشن مجهز شود. این ویژگی در گوشی‌های اندرویدی حضور دارد؛ اما کاربران اپل سال‌ها منتظر اضافه شدن آن بودند. حدود یک دهه از عمر فناوری نمایشگر همیشه روشن می‌گذرد؛ اما اپل در طول این سال‌ها تمایلی به اضافه کردن این قابلیت کاربردی […]

ادامه مطلب