چرا گوگل هنگام استفاده از وی پی ان درخواست کپچا می‌کند

 

زمانی که از وی پی ان یا فیلتر شکن استفاده می‌کنید شاید گوگل شما را با کپچا یا captcha معروف غافلگیر کند.

کپچا معمولا زمانی از کاربر درخواست می‌شود که یک کاری و یا درخواستی از سمت کاربر رخ دهد، این درخواست یا عملیات می‌تواند انتشار نظر باشد یا وارد شدن به حساب کاربری.

چرا گوگل از کپچا استفاده می‌کند ؟

دلیل اصلی که گوگل ( و هر وب‌سایت دیگری) از کپچا استفاده می‌کند این است که این ابزار، راهی آسان برای جلوگیری از انجام عملیات ( مثلا ارسال نظر ) توسط ربات‌ها می‌باشد. کپچا سرور سایت را از ترافیک بیهوده، بهینه می‌کند.

چرا گوگل به وی پی ان چنین واکنشی نشان می‌دهد؟

درخواست گوگل از شما برای حل کردن کپچا در هنگام استفاده شما از vpn چیزی کاملاً طبیعی است مخصوصاً زمانی که vpn از آدرس اینترنتی اشتراکی استفاده می‌کند ( یا در واقع IP اختصاصی نیست).

زمانی که شما آدرس اینترنت سرور را با چند کاربر vpn مختلف به اشتراک می‌گذارید این یعنی شما تنها کسی نیستید که در حال فرستادن درخواست به گوگل است.

گوگل هر آدرس اینترنتی ( IP ) را به عنوان یک نفر در نظر می‌گیرد  و در نهایت اینطور به نظر می‌رسد که شما چندین درخواست را پشت سر هم برای گوگل ارسال می‌کنید.

برای گوگل این مانند یک اسپم منظور می‌شود. بنابراین گوگل خرید vpn از شما درخواست پر کردن کپچا می‌کند تا ثابت کنید که یک برنامه کامپیوتری یا ربات نیستید.

آیا درخواست‌های کپچای گوگل با بخش خصوصی (privacy) شما تعارض دارد؟

خیالتان راحت باشد چون گوگل فقط از شما می‌خواهد تا کپچا را پرکنید و از طریق آن قادر نیست که همه فعالیت‌های اینترنتی شما را پیگیری کند. سوال‌های کپچای گوگل تصویری است و برای مثال شما باید از بین تصاویر نمایش داده شده، تصاویری که حاوی چراغ راهنما هستند را انتخاب کنید.

به یاد داشته باشید استفاده از استفاده از یک آدرس ای پی  مشترک یعنی این که کاربران دیگری مثل شما و در یک زمان در حال تعامل با گوگل هستند.

بنابراین حتی اگر گوگل Log ها را بر اساس سرچ های آنلاین نگه دارد، باز هم قادر نیست تا کوئری سرچ خاصی را برای شما ارائه دهد که از مزیت‌های استفاده از وی پی ان محسوب می‌شود.

اگر نگران پیگیری فعالیت‌هایتان در اینترنت

هستید و از طرفی از وی پی ان رایگان استفاده می‌کنید، پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را مطالعه کنید.

آیا راهی هست که از مشکل درخوا

ست کپچا از سوی گوگل خلاص شد ؟

کاری که شما می‌توانید انجام دهید این است که در هنگام استفاده ازخرید vpn به‌جای آدرس اینترنتی اشتراکی از آدرس‌های اختصاصی استفاده کنید. در تئوری اگر شما این کار را انجام دهید دیگر مشکل کپچای گوگل وجود نخواهد داشت.

البته صد درصد تضمینی نیست و باز هم ممکن است هنگام استفاده از vpn این اتفاق رخ دهد. در ضمن به خاطر داشته باشید که سرویس وی پی ان که آی پی های اختصاصی ارائه می‌دهد معمولاً بسیار گران‌تر است و طبیعتاً امنیت پایین‌تری دارند چون فقط شما هستید که از آن آدرس استفاده می‌کنید.

کار دیگری که می‌توانید انجام دهید استفاده از unCaptcha هست که در github قرار می‌گیرد و مشکل کپچای صوتی را با دقت ۸۵ درصد حل می‌کند. البته مشکلی که وجود دارد این است که آن‌ها معمولاً دوام زیادی ندارند و احتمال دارد با آپدیت جدید کپچای گوگل دیگر کارآمد نباشند.

آیا ارزش تلاش دارد ؟

در کل باید گفت که تلاش برای رفع کپچا ضرورتی ندارد چون حل کردن کپچای گوگل چندان زمان‌بر نیست و شما معمولاً در یک زمان با تعداد زیادی کپچا سر و کار نخواهید داشت.

با این وجود اگر دوست ندارید که کپچاها را ببینید و هزینه کردن پول و انجام مقداری تلاش اضافه برایتان مسئله‌ای نیست می‌توانید از آی پی اختصاصی فیت نت و یا از کد unCaptcha استفاده نمایید.

خرید vpn در iransafe.net

برچسب ها: | |