گوشی پیکسل ۴ قادر به فیلمبرداری ۴K با نرخ ۶۰fps نیست

در مطلب نگاهی به بهترین نوآوری‌های گوشی های سری هواوی میت ۳۰ اکنون مطلب جدید را با شما در میان میگذاریم اشاره کردیم اکنون مطلب جدید را با شما در میان میگذاریم

ایرانسیف : گوگل در توییتی رسما تایید کرده است که گوشی پیکسل ۴ (Pixel 4) قادر به فیلمبرداری

۴K با نرخ ۶۰fps نیست. این شرکت دلیل عجیبی را نیز برای عدم ارائه‌ی چنین حالت فیلمبرداری آورده است!

ظاهرا دو گوشی پیکسل ۴ و پیکسل ۴ ایکس ال قادر به فیلمبرداری ۴K با نرخ ۶۰fps نیستند. حالا حساب کاربری رسمی گوگل در توییتر توضیحی را در این باره منتشر کرده است.

کمبود‌های گوشی پیکسل ۴ در فضای ذخیره‌سازی

هر دو گوشی به صورت پیشفرض با حافظه‌ی ۶۴ گیگابایتی عرضه می‌شوند که به طبع بخشی از آن برای استفاده‌ی سیستم عامل و رم رزرو می‌شود. تنها گزینه‌ی ارتقاء این حافظه نیز٬ خرید یک مدل ۱۲۸ گیگابایتی است که آن هم رده‌ی پایه‌ی بسیاری از گوشی‌های میان‌رده است. ضمنا در اینجا خبری از اسلات کارت حافظه‌ی میکرو اس دی نیست و بدتر این که گوگل قابلیت ذخیره‌ی عکس‌ها و ویدیوها با کیفیت اصلی به صورت رایگان را نیز از این محصولات حذف کرده است. این درحالیست که حتی مدل ارزان قیمت‌تر پیکسل ۳ ای نیز چنین قابلیتی را ارائه می‌کند. در هر صورت٬ متن این توییت به شرح زیر است:

سلام٬ دوربین پشتی پیکسل ۴ از فیلمبرداری ۴K با نرخ ۳۰ فریم بر ثانیه‌لای پشتیبانی می‌کند. ما دریافته‌ایم که اکثر کاربران ویدیوهایشان را با وضوح ۱۰۸۰p ضبط می‌کنند٬ بنابراین تمرکزمان را به جای اضافه کردن حالت ۴K 60fps روی بهبود کیفیت این وضوح گذاشته‌ایم که می‌تواند نصب یک گیگابیت ثانیه در هر دقیقه را اشغال کند.

ما کنجکاویم ببینیم گوگل این اطلاعات را از کجا به دست آورده است٬ چرا که پیکسل‌های قدیمی‌تر نمی‌توانند با نرخ ۶۰fps و وضوح ۴K فیلمبرداری کنند! آیا این شرکت در این مورد بین کاربران پیکسل نظرسنجی کرده است؟

در هر صورت٬ اپل نیز با سه مدل آیفون ۱۱ خود خیلی بهتر عمل نکرده و به صورت پایه این محصولات را با حافظه‌ی ۶۴ گیگابایتی ارائه کرده است. گرچه حداقل یک نسخه‌ی ۲۵۶ گیگابایتی را نیز ارآئه کرده است.

منبع : خرید vpn در iransafe.net

 

 

پست مرتبط