قابلیت‌های هوش مصنوعی iOS 18 احتمالاً به آیفون ۱۵ پرو نیاز داشته باشد

تقریباً یک هفته دیگر اپل در کنفرانس WWDC از آپدیت iOS 18 و قابلیت‌های هوش مصنوعی آن رونمایی خواهد کرد. اما به‌نظر می‌رسد کاربران برای استفاده از این قابلیت‌های جدید به حداقل آیفون ۱۵ پرو یا ۱۵ پرو مکس نیاز خواهند داشت. به‌عبارتی آیفون‌های مجهز به تراشه سری A16 و پایین‌تر احتمالاً نتوانند به قابلیت‌های هوش مصنوعی دسترسی داشته باشند.

براساس پست «مارک گرمن»، خبرنگار بلومبرگ، برای استفاده از قابلیت‌های جدید iOS 18، کاربران باید آخرین آیفون‌های پیشرفته سری پرو با تراشه A17 Pro را داشته باشند. بدین ترتیب آیفون ۱۵ و آیفون ۱۵ پلاس با تراشه قدیمی A16، احتمالاً نتوانند قابلیت‌های هوش مصنوعی iOS 18 را اجرا کنند.

قابلیت‌های هوش مصنوعی iOS 18

تراشه A17 دارای هسته‌های CPU و GPU سریع‌تر و موتور عصبی ۱۶ هسته‌ای جدید است و می‌تواند ۳۵ تریلیون عملیات در ثانیه انجام دهد. رم یکپارچه روی تراشه نیز از ۶ گیگابایت به ۸ گیگابایت افزایش یافته است. انتظار می‌رود اپل از تراشه دستگاه و همچنین پردازش ابری برای اجرای هوش مصنوعی استفاده کند.

تا زمانی که iOS 18 برای عموم عرضه شود، یعنی در ماه سپتامبر (شهریورماه)، سری آیفون ۱۵ پرو یک‌ساله خواهد شد و اپل از سری آیفون ۱۶ رونمایی خواهد کرد؛ که بدون شک از تمام ویژگی‌های iOS 18 پشتیبانی می‌کند و حتی ممکن است موارد اضافی هوش مصنوعی نیز داشته باشد.

از سوی دیگر، سیستم مورد نیاز برای اجرای هوش مصنوعی در مک و آیپد احتمالاً کمی گسترده‌تر خواهد بود و تنها به مدل‌های جدید M3 و M4 محدود نمی‌شود. البته باید میزان رم را نیز در نظر گرفت که احتمالاً حداقل ۸ گیگابایت مورد نیاز باشد. تراشه‌های جدیدتر M3 یا M4 دارای موتور عصبی قدرتمندی هستند که تقریباً مشابه تراشه آیفون ۱۵ پرو است.

منبع : خرید vpn در iransafe.net

خرید v2ray , خرید v2ray ویندوز

پست مرتبط
amazon ai min - هوش مصنوعی آمازون با این قابلیت جذاب ChatGPT و سایر رقبا را شکست خواهد داد
هوش مصنوعی آمازون با این قابلیت جذاب ChatGPT و سایر رقبا را شکست خواهد داد

آمازون قصد دارد با تکیه بر یک قابلیت پیشرفته و منحصربفرد چت بات هوش مصنوعی خود با نام Metis رقبای خود در حوزه AI را شکست دهد. این قابلیت چیست؟ بر اساس جدیدترین اخبار موجود، آمازون در حال توسعه چت بات هوش مصنوعی اختصاصی خود به نام Metis است که عملکردی مشابه با چت جی […]

ادامه مطلب
iphone 17 min - آیفون ۱۷ باریک ترین دستگاه تاریخ اپل خواهد بود
آیفون ۱۷ باریک ترین دستگاه تاریخ اپل خواهد بود

آیفونآ

ادامه مطلب
foldable iphone - فوری: همکاری سامسونگ و اپل برای ساخت اولین آیفون تاشو
فوری: همکاری سامسونگ و اپل برای ساخت اولین آیفون تاشو

منابع قابل اعتماد خبر از همکاری سامسونگ و اپل برای ساخت اولین آیفون تاشو می‌دهند. گوشی تاشو اپل به‌زودی رونمایی و عرضه خواهد شد! بر اساس گزارش‌های Digitimes، شرکت سامسونگ دیسپلی (بخش تولید نمایشگر سامسونگ) به توافقی با اپل برای توسعه و ساخت دستگاه‌های تاشو دست یافته است. انتظار می‌رود سازنده آیفون اولین محصول مجهز به […]

ادامه مطلب