ایلان ماسک: قیمت بلیط سفر به مریخ در حال حاضر یک تریلون دلار است

ایلان ماسک، بنیان‌گذار شرکت فضایی اسپیس ایکس در اظهار نظری تازه اعلام کرده است در حال حاضر و با توجه به شرایط فعلی، سفر به مریخ برای هر انسان چیزی حدود یک تریلیون دلار هزینه خواهد داشت.

سفر به فضا یکی از قدیمی‌ترین رویاهای بشر از گذشته‌های دور بوده است. در حال حاضر امکان سفر به فضا با آموزش دیدن توسط سازمان‌های فضایی مثل ناسا و یا خرید بلیط سفر به فضا از شرکت‌هایی مانند اسپیس ایکس و بلو ارجین وجود دارد. با این حال سفر انسان به مریخ با توجه به محدودیت‌ها و هزینه‌های بالا هنوز ممکن نیست. ایلان ماسک در اظهار نظری تازه در یک پادکست، نظرات خود درباره سفر انسان به مریخ را اعلام کرده است. البته با توجه به اظهار نظرهای او، شاید تعداد کسانی که بتوانند همین حالا به مریخ بروند از انگشتان دو دست هم کمتر باشد.

ایلان ماسک علاقه زیادی به حضور در پادکست‌های مختلف دارد و پیش از این در پادکست جو روگن نیز حاضر شده بود. معمولا سخنان ثروتمندترین مرد جهان در این پادکست‌ها، مورد توجه بسیاری از مردم و رسانه‌ها قرار می‌گیرد. در این پادکست دو و نیم ساعته، ایلان ماسک به سوالاتی درباره فضا، رمزارزها، شرکت تسلا، هوش مصنوعی، تاریخ، فلسفه و هر آن چه فکرش را بکنید صحبت کرد.

حدود پنج تا ده سال دیگر اولین انسان ها به مریخ سفر خواهند کرد

یکی از مهم‌ترین سخنان ایلان ماسک درباره سفر انسان به مریخ بود. ماسک اعلام کرد در بهترین حالت ممکن، انسان ها در پنج سال و در بدترین حالت در ده سال آینده می‌توانند به مریخ سفر کنند.

همان طور که در مقاله مقایسه اسپیس ایکس و بلو ارجین اعلام شد، موشک استارشیپ برای سفر به سیاره مریخ طراحی و ساخته شده است. ایلان ماسک برای توصیف این راکت فضایی عبارت “پیچیده‌ترین و پیشرفته‌ترین راکت” استفاده کرد. این راکت در حال طی کردن مرحله پروازهای آزمایشی است؛ پروازهایی که تاکنون تمامشان به شکست ختم شده اند.

Mars life x675 1024x567 - ایلان ماسک: قیمت بلیط سفر به مریخ در حال حاضر یک تریلون دلار است

در حال حاضر این راکت یکی از گران‌ترین راکت‌های تولید شده توسط اسپیس ایکس است و هزینه تولید استارشیپ، می‌تواند سفر انسان به مریخ را به تاخیر بیندازد. یکی از اهداف پروازهای آزمایشی، پیدا کردن راهی برای کاهش هزینه‌های استارشیپ است. در حال حاضر اگر اسپیس ایکس بخواهد کسانی را با استارشیپ به مریخ بفرستد، هزینه هر بلیط بیش از یک تریلیون دلار خواهد بود.

یک میلیون نفر از ساکنین زمین به مریخ نقل مکان خواهند کرد

این تمام مشکلات انسان برای سفر به سیاره سرخ نیست. شاید سفر انسان به مریخ تا پنج سال دیگر ممکن شود اما اسکان بشر در مریخ، به زمان و هزینه زیادی نیاز دارد. ایلان ماسک نمی‌خواهد سفرها به مریخ، تنها تفریحی باشند و هدف اصلی او، به وجود آوردن شهرهایی برای انسان ها در مریخ است. به وجود آوردن یک شهر بدون هیچ امکاناتی حتی در سیاره زمین هم کاری به شدت سخت است. حالا کافی است تصور کنید چه تعداد پرواز برای انتقال مصالح، کارگر، خودرو، و ساکنین جدید مریخ نیاز خواهد بود. با وجود این مشکلات، ایلان ماسک نقشه‌ای بلندپروازانه برای مریخ دارد.

Elon Musk Mars MAIN - ایلان ماسک: قیمت بلیط سفر به مریخ در حال حاضر یک تریلون دلار است

ایلان ماسک می‌خواهد یک کلونی بزرگ در مریخ بسازد. این کلونی از مزارع هیدروپونیک زیر زمینی بهره خواهد برد که انرژی مورد نیاز خود را مستقیما از خورشید تامین می‌کنند. اگر نقشه‌های عجیب آقای ماسک درست از آب در بیایند، اسپیس ایکس با ساختن هزار استارشیپ و پرتاب روزانه سه استارشیپ به فضا، در حدود یک سال یک میلیون نفر را به مریخ خواهد فرستاد.

در هر حال حداقل با توجه به شرایط فعلی، نقشه‌های ایلان ماسک دور از واقعیت به نظر می‌رسند. اما با توجه به سرعت پیشرفت تکنولوژی و تلاش‌های شرکت اسپیس ایکس، احتمالا در آینده‌ای نزدیک شاهد تبدیل شدن نقشه‌های ماسک برای حضور انسان در مریخ به واقعیت باشیم.

منبع : خرید vpn در iransafe.net

خرید فیلترشکن | خرید وی پی ان | خرید vpn | خرید speed vpn

خرید hivpn | خرید ۲۰speed | خرید cisco vpn |

خرید vpn آیفون | خرید vpn اندروید

پست مرتبط
elon musk and twitter 2 1 - رفتار ایلان ماسک با توییتر، کارمندان این شرکت را فراری داده است
رفتار ایلان ماسک با توییتر، کارمندان این شرکت را فراری داده است

به نظر می‌رسد رفتار ایلان ماسک با توییتر و حواشی خرید این شرکت توسط او باعث شده تعداد زیادی از کارمندان توییتر از شغل خود کناره‌گیری کنند. بر اساس گزارش‌های منتشر شده از منابع داخلی Twitter، کارمندان این شرکت از کشمکش حقوقی مداوم بین ایلان ماسک و توییتر خسته شده‌اند. گزارش‌هایی وجود دارد که بیان می‌کنند […]

ادامه مطلب
elon musk twitter 1 - ایلان ماسک فقط به این شرط توییتر را می‌خرد!
ایلان ماسک فقط به این شرط توییتر را می‌خرد!

ماجرای دعوای حقوقی ایلان ماسک و توییتر همچنان ادامه دارد؛ اما اکنون گفته می‌شود ماسک فقط به یک شرط Twitter را می‌خرد! مهم نیست که شما ثروتمندترین مرد روی زمین هستید! چیزهایی وجود دارد که نمی‌توانید از عهده آنها بربیایید. این موضوع برای ایلان ماسک در مورد توییتر صدق می‌کند. حتما می‌دانید که او قصد داشت توییتر […]

ادامه مطلب
B13E6256 4922 4158 8808 C82CF73B249B - توییتر بالاخره در مقابل ایلان ماسک کوتاه آمد
توییتر بالاخره در مقابل ایلان ماسک کوتاه آمد

به نظر می‌آید تهدیدهای ایلان ماسک جواب داده و توییتر بالاخره با جدیدترین درخواست این میلیاردر آمریکایی موافقت کرده است. مسئولان توییتر قصد دارند در جریان این هفته با درخواست ایلان ماسک مبنی بر ارائه داده‌های بیشتر در مورد کاربران این شبکه موافقت کنند. بر اساس گزارش واشنگتن پست، این شرکت قصد دارد به میلیاردر […]

ادامه مطلب
🔴 کاربر گرامی ، برای دریافت سرور های سیسکو بهینه شده با اینترنت موبایل و سایر اینترنتها به پنل کاربری مراجعه کنید بروزرسانی : ۶ بهمن ۱۴۰۱👈لیست سرورها 👉
+